Wiercenie studni Głębinowych Małopolska

Studnie głębinowe – wiercone

Studnie głębinowe wykonujemy dla osób prywatnych, przedsiębiorstw, a także instytucji i urzędów. Nasze narzędzia i maszyny pozwalają nam na wykonywanie studni do średnicy 350 mm i głębokości nawet ponad 100 metrów.

Studnie głębinowe wykonywane są 2-ma metodami:

  1. Metodą obrotowo-udarową, czyli na tzw. „młotek” z udarem i sprężonym powietrzem. Praca polega na uderzeniach narzędzia, kruszeniu skały i wydmuchu urobku sprężonym powietrzem. Ta metoda nie wymaga zastosowania wody do wiercenia, jest szybka i w trakcie pracy widać w jakim momencie pojawia się woda.
  2. Metodą na płuczkę, ta metoda wiercenia wymaga zastosowania i zasilenia układu w dodatkową wodę. Płuczka ma za zadanie wynoszenie zwiercin (urobku) na powierzchnię. Stosuje się ją częściej na terenach równin, gdzie pokłady są ilaste i gliniaste.

Po odwierceniu studni, każdy otwór studzienny uzbrajamy w następujące elementy:

  • atestowane rury studzienne do wody pitnej, skręcane gwintem, grubościenne, koloru niebieskiego (nie szare czy pomarańczowe do kanalizacji)
  • atestowane filtry studzienne do wody pitnej, skręcane gwintem, grubościenne, koloru niebieskiego z nacięciami fabrycznymi 0,75 mm (nie nacinane szlifierką kątową, gdzie szczelina w filtrze jest 2 mm lub więcej), nacięcia są poprzeczne i zapobiegają zgnieceniu rury w studni powodując problem z wyjęciem pompy.
  • przesianą, płukaną i chlorowaną  obsypkę żwirową, która ma za zadanie filtrować wodę, chronić pompę oraz instalację przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniem
  • uszczelnienie przed wodami powierzchniowymi bentonitem lub kompaktonitem  oraz cementowanie
  • rury osłonowe rur studziennych z PCV lub stalowe
  • pompowanie oczyszczające i pomiarowe studni z największych i najcięższych osadów po wierceniu naszą pompą przed oddaniem inwestorowi
W odróżnieniu od studni kopanych, czy sączkowych w studni głębinowej musi być zainstalowana pompa głębinowa, która będzie tłoczyła wodę do instalacji.
Pompy dobierane są przez nas po wykonaniu studni, a ich dobór zależy od ilości wody, głębokości studni i odległości studnia-budynek.
Workplace items tools for project, Architect or Engineer working on blueprint for architectural project in progress, construction and structure concept.

Złóż zapytanie o wycenę

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać wycenę i odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące naszych usług wiertniczych. Wypełnij formularz, a my odpowiemy jak najszybciej.