START ZAPYTANIE KONTAKT O FIRMIE REFERENCJE LINKI
 
  » Szukanie wody
  » O studniach
  » Studnie głębinowe - wiercone
  » Studnie kopane
  » Studnie dla osiedli wiejskich
  » Studnia, jak przygotować przetarg
  » Przyłącza studni i instalacja
  » Instalacja pomp
  » Czyszczenie studni
  » Odwierty, pale mostowe, peczki
  » Odwierty pod pompy ciepła
  » Sprzedaż rur studziennych
  » Sprzedaż pomp głebinowych
  » Odwiery Małopolska
  » Odwierty Śląsk


 

Studnie Głębinowe i Kopane

tel.: 533 855 333

fax: 33 8779711
e-mail: info@studnie.eu

 

Zakres prac

 
 
 

Studnie głębinowe - wiercone

Studnie głębinowe wykonujemy dla osób prywatnych, przedsiębiorstw, a także instytucji i urzędów. Nasze narzędzia i maszyny pozwalają nam na wykonywanie studni do średnicy 350 mm i głębokości nawet ponad 100 metrów.

Studnie głębinowe wykonywane są 2-ma metodami:

  1. Metodą obrotowo-udarową, czyli na tzw. „młotek” z udarem i sprężonym powietrzem. Praca polega na uderzeniach narzędzia, kruszeniu skały i wydmuchu urobku sprężonym powietrzem. Ta metoda nie wymaga zastosowania wody do wiercenia, jest szybka i w trakcie pracy widać w jakim momencie pojawia się woda.
  2. Metodą na płuczkę, ta metoda wiercenia wymaga zastosowania i zasilenia układu w dodatkową wodę. Płuczka ma za zadanie wynoszenie zwiercin (urobku) na powierzchnię. Stosuje się ją częściej na terenach równin, gdzie pokłady są ilaste i gliniaste.

Po odwierceniu studni, każdy otwór studzienny uzbrajamy w następujące elementy:

  • atestowane rury studzienne do wody pitnej, skręcane gwintem, grubościenne, koloru niebieskiego (nie szare czy pomarańczowe do kanalizacji)
  • atestowane filtry studzienne do wody pitnej, skręcane gwintem, grubościenne, koloru niebieskiego z nacięciami fabrycznymi 0,75 mm (nie nacinane szlifierką kątową, gdzie szczelina w filtrze jest 2 mm lub więcej), nacięcia są poprzeczne i zapobiegają zgnieceniu rury w studni powodując problem z wyjęciem pompy.
  • przesianą, płukaną i chlorowaną  obsypkę żwirową, która ma za zadanie filtrować wodę, chronić pompę oraz instalację przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniem
  • uszczelnienie przed wodami powierzchniowymi bentonitem lub kompaktonitem  oraz cementowanie
  • rury osłonowe rur studziennych z PCV lub stalowe
  • pompowanie oczyszczające i pomiarowe studni z największych i najcięższych osadów po wierceniu naszą pompą przed oddaniem inwestorowi

W odróżnieniu od studni kopanych, czy sączkowych w studni głębinowej musi być zainstalowana pompa głębinowa, która będzie tłoczyła wodę do instalacji.
Pompy dobierane są przez nas po wykonaniu studni, a ich dobór zależy od ilości wody, głębokości studni i odległości studnia-budynek.

 

 
Copyright studnie.eu